Resultater LC 15.-16. oktober

Befrica’s Binna Minnie for KaMiPod fikk 253 poeng og ble dermed Podencoklubbens beste hund på prøven!

Etter en lang, våt og krevende helg kom vi i havn til slutt. Vi vil begynne med å rette en stor takk til deltagere, funksjonærer, dommere, og ikke minst til Ulf Lundblad og Thomas Brandt, og alle andre som bidro til at vi kom i mål til slutt.

Utfordringene stod i kø hele helgen, i skarp kontrast til fjorårets prøve, og på tross av alle gode forberedelser. Men vi tar med oss alle erfaringer, og skal sørge for at vi får «reist kjerringa» på neste års prøve(r).

Vi ønsker gratulere lørdagens, og prøvens beste, hund – Incali Spirit Alrjo (spansk galgo) med 259 poeng og Best In Field!

Søndag var det whippet Rappfoten’s Madam Min som briljerte på banen og endte opp med dagens beste resultat – 254 poeng! Av klubbens egne raser kom podengo portuguese Befrica’s Binna Minnie for KamiPod hakk i hel med 253 poeng! Gratulerer!

For øvrige resultater og dommerprotokoller, se her: