European Coursing Championship 2021

N SE UCH Kalo Skilo’s Amor Vincit Omnia «Maze» kom på en imponerende 2. plass i EM. Foto: KAJ FRØLING

Da er de norske podencoene tilbake fra et innholdsrikt og vått EM i Nederland. Torsdag, når podenco ibicenco skulle starte, førte vind og store mengder nedbør til at bare en omgang kunne gjennomføres – til stor skuffelse både for deltagere og arrangør. I tillegg var det store tekniske utfordringer på banen og omtrent alle startende podenco opplevde at lina/filla røyk opptil flere ganger i løpet sitt. Til tross for alle utfordringer viste alle våre ferske debutanter at landslagsplassen var fortjent!

Av 5 norske deltagende podenco ibicenco, kom 3 på pallplass (1.-6.plass). I tillegg var 4. plassen (som gikk til Danmark) norskoppdrettet – også den debutant! Og som ikke det var nok kommer alle pallplasseringene fra samme oppdretter! Store gratulasjoner til oppdretter Maria Knudsen/knl Kalo Skilo og stolte eiere!

Tispeklassen (18 startende hunder):
🥈2.plass: N SE UCH Kalo Skilo’s Amor Vincit Omnia «Maze». Eier: Jan Olav Hagebø
6.plass: N UCH NV-19 Kalo Skilo’s Semper Fortis «Alma». Eier: Eva Kristine Wiik
10. plass: NJV-19 N UCH Kalo Skilo’s Veni Vidi Vici «Cindy». Eier: Maria Knudsen
14. plass: N UCH NV-16-17-18 NORDV-18 Kalo Skilo’s A Dozen Cymbline Roses «Cymbline». Eier: Maria Knudsen

Hannhundklassen (12 startende hunder):
6.plass: NV-19 Kalo Skilo’s the King’s Arrival «Paquito». Eier: Eva Kristine Wiik

Neste år blir det VM (!!) i Finland 26.-29. mai. Da satser vi på at vi fyller laget med enda flere deltagere fra den lille, men ganske imponerende klubben vår!